Regionální LITERATURA
města PÍSKU a jeho okolí

Určeno pro všechny, kteří chtějí poznat město Písek
,,jinak" než podle turistického průvodce.

O PROJEKTU

Město Písek je místem s bohatou literární a kulturní tradicí, sídlem s četnými památkami vztahujícími se k literárním dílům a jejich autorům. Město je však rovněž současným výrazným kulturním centrem, jež stojí za to navštívit a prožít.
Městská knihovna Písek ve spolupráci s Prácheňským muzeem proto připravila web věnovaný regionální literatuře Písecka a blízkého okolí a také dílům, které o daném místě pojednávají.

Literární ukázky, medailónky autorů, obrazové i filmové přílohy tak mohou všem zájemcům poskytnout skrytý obraz města, který nelze získat v žádném turistickém průvodci.

ČTENÍ Z PÍSKU je však určeno nejen turistům, ale i obyvatelům města, pedagogům, studentům, dětem i všem, kteří mají sami zájem publikovat, neboť i k tomu by měl tento web sloužit. I z toho důvodu web není a nebude neměnným místem, ale stále se vyvíjecím a aktualizovaným dokumentem o životě města Písek. Byli bychom proto rádi, pokud se na náš web budete pravidelně vracet a případně s námi spolupracovat.

NA PROJEKTU SE PODÍLEJÍ

Městská knihovna Písek:
PhDr. Hana Týcová, tycova@knih-pi.cz, telefon: 382 201 820

Prácheňské muzeum Písek:
Na projektu spolupracovaly Zdena Kvasničková a Mgr. Věra Matoušová.

Dále:
Mgr. Marcela Drhovská, Ludmila Jedličková, Irena Karvanová, G. Klaban, Eliška Kloboučníková, Václava Komasová, Hana Ševčíková

Zveřejněné texty jsou převzaty z Písecké čítanky (1.-3. díl) nebo z volných děl, případně zveřejněny se souhlasem autorů. Fotografie jsou uveřejněny se souhlasem autorů nebo pocházejí z archivu Městské knihovny Písek, Prácheňského muzea v Písku a fotografie použité na reklamních materiálech a v záhlaví stránek nafotil Jan Vávra Písek. U převzatých fotografií je zdroj uveden v použité literatuře příslušného hesla.

SPONZOŘI A PARTNEŘI PROJEKTU